Urban Wikingz
Registrirajte se Very Happy
GL HF ^ admin TEAM <3

Urban Wikingz


Urban Wikingz
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез
Veles ClanWar#1
UrbanWikingZ uW TEAM B_160_400_2_ffffff_c5c5c5_ff9900_000000_0_1_0
CLOCK
Top posters
Admin GAME K!NG
UrbanWikingZ uW TEAM Vote_lcapUrbanWikingZ uW TEAM Voting_barUrbanWikingZ uW TEAM Vote_rcap 
Riff masteR
UrbanWikingZ uW TEAM Vote_lcapUrbanWikingZ uW TEAM Voting_barUrbanWikingZ uW TEAM Vote_rcap 
IDioT
UrbanWikingZ uW TEAM Vote_lcapUrbanWikingZ uW TEAM Voting_barUrbanWikingZ uW TEAM Vote_rcap 
filip[mp3]
UrbanWikingZ uW TEAM Vote_lcapUrbanWikingZ uW TEAM Voting_barUrbanWikingZ uW TEAM Vote_rcap 
ReSpawN
UrbanWikingZ uW TEAM Vote_lcapUrbanWikingZ uW TEAM Voting_barUrbanWikingZ uW TEAM Vote_rcap 
dMZ
UrbanWikingZ uW TEAM Vote_lcapUrbanWikingZ uW TEAM Voting_barUrbanWikingZ uW TEAM Vote_rcap 
adNNL0RD aim+
UrbanWikingZ uW TEAM Vote_lcapUrbanWikingZ uW TEAM Voting_barUrbanWikingZ uW TEAM Vote_rcap 
Katerinnna :)
UrbanWikingZ uW TEAM Vote_lcapUrbanWikingZ uW TEAM Voting_barUrbanWikingZ uW TEAM Vote_rcap 
kokiw0w
UrbanWikingZ uW TEAM Vote_lcapUrbanWikingZ uW TEAM Voting_barUrbanWikingZ uW TEAM Vote_rcap 
onlinizeR
UrbanWikingZ uW TEAM Vote_lcapUrbanWikingZ uW TEAM Voting_barUrbanWikingZ uW TEAM Vote_rcap 

Здраво
Видете ги мислењата без одговор
 Форум ТемиМислења
Последно мислење

Правила

 
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Правила на форумот

Обавезно прочитајте !
11Вто Jул 27, 2010 2:54 pm
Admin GAME K!NG Правила

За вас

 
Нема нови мислења

Претставување на членовите

Овде може да се претставите, нешто кратко за вас за да ве запознаат и останатите членови...
34Чет Сеп 30, 2010 9:46 pm
Admin GAME K!NG filip[mp3]
Нема нови мислења

Известувања

Известувања околу форумот.
13Пет Jул 30, 2010 11:11 am
Admin GAME K!NG Објава: Известувањe
Нема нови мислења

Прашања и пофалби

Вашите пофалби, критики совети, прашања можете да ги поставете овде.
11Вто Jул 27, 2010 2:57 pm
Admin GAME K!NG Прашања и пофалби

Counter Strike

 
Нема нови мислења

Генерална дискусија

Општа дискусија околу играта Кантер Страјк.
00
Нема нови мислења

Prijava za admin na Veles Cw # 1

UrbanWikingZ uW TEAM B_350_20_692108_381007_FFFFFF_000000
11Чет Сеп 30, 2010 7:22 pm
filip[mp3] Prijava za admin na serverot Veles CW #1
Нема нови мислења

Сервери од МК

Овде можете да видете најдобрите сервери од Македониа !
34Чет Сеп 30, 2010 9:46 pm
Admin GAME K!NG LoLiNet Is Back
Нема нови мислења

Сервери од Балканот

Овде можете да видете некои Сервери од Балканот.
00

All about UrbanWikingZ team

 
Нема нови мислења

uW. Line up

Овде можете да ги видете играчите од Кланот oSA !
11Вто Jул 27, 2010 2:59 pm
Admin GAME K!NG uW. LINE UP
Нема нови мислења

Закажи CW со uW.

Овде можеш да закажиш CW Urban Wikingz
00
Нема нови мислења

Гласање за најдобар играч во uW тимот

Ovde glasajte!
112Сре Сеп 29, 2010 6:39 pm
Admin GAME K!NG Glasajte!
Нема нови мислења

Пријава за во uW. Кланот !

Овде можеш да се пријавиш во uW. Кланот
34Вто Окт 19, 2010 5:16 pm
Anonymous Moze Vo clan ? :D

Забава

 
Нема нови мислења

Игри

Најновите игри, рецензии, дискусии...
15Пет Jул 30, 2010 3:10 pm
Admin GAME K!NG Counter Strike
Нема нови мислења

Филмови

Новости околу филмовите, ваши рецензии...
68Пет Aвг 13, 2010 10:42 pm
Admin GAME K!NG LoL!!!!
Нема нови мислења

Музика

Се околу музиката.
11Чет Jул 29, 2010 10:31 pm
Admin GAME K!NG Kakva muzika slusate?
Нема нови мислења

Хумор

Смешни клипчиња, фотки...
00
Нема нови мислења

Хоби

Кое е вашето хоби
11Саб Aвг 14, 2010 11:08 am
onlinizeR Хоби

Корпа

 
Нема нови мислења

Корпа

Непотребните теми и мислења ќе одат овде.
11Вто Jул 27, 2010 3:05 pm
Admin GAME K!NG Непотребните теми и мислења ќе одат овде.
UrbanWikingZ uW TEAM Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 47 мислења
Постојат b>52 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е miki_pp
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 5 во Вто Jул 27, 2010 3:17 pm

Регистрирани членови: Никој
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legend : [ Moderators ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен