Urban Wikingz
Registrirajte se Very Happy
GL HF ^ admin TEAM <3

Urban Wikingz

Urban Wikingz
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез
Veles ClanWar#1
Правила B_160_400_2_ffffff_c5c5c5_ff9900_000000_0_1_0
CLOCK
Top posters
Admin GAME K!NG
Правила Vote_lcapПравила Voting_barПравила Vote_rcap 
Riff masteR
Правила Vote_lcapПравила Voting_barПравила Vote_rcap 
IDioT
Правила Vote_lcapПравила Voting_barПравила Vote_rcap 
filip[mp3]
Правила Vote_lcapПравила Voting_barПравила Vote_rcap 
ReSpawN
Правила Vote_lcapПравила Voting_barПравила Vote_rcap 
dMZ
Правила Vote_lcapПравила Voting_barПравила Vote_rcap 
adNNL0RD aim+
Правила Vote_lcapПравила Voting_barПравила Vote_rcap 
Katerinnna :)
Правила Vote_lcapПравила Voting_barПравила Vote_rcap 
kokiw0w
Правила Vote_lcapПравила Voting_barПравила Vote_rcap 
onlinizeR
Правила Vote_lcapПравила Voting_barПравила Vote_rcap 

Share
 

 Правила

Go down 
АвторПорака
Admin GAME K!NG
SUPPER
SUPPER
Admin GAME K!NG

Број на мислења : 31
Join date : 2010-07-27
Age : 21

Правила Empty
ПишувањеПредмет: Правила   Правила Icon_minitimeВто Jул 27, 2010 2:54 pm

Добредојдовте на форумот на UrbanWikingZ

Секој форум има свои правила па решивме и ние да бидеме како СИТЕ и тие правила да се почитуваат од страна на Корисниците. Во случај на прекршување на некои од правилата следи одредена санкција (временска), одзимање на User-от, измена на напишаниот текст и др. Како и за обичните корисници, истите правила важат и за модераторите и администраторите. Се надевам дека ќе имаме добра комуникација, добра забава и добра игра.
Секое правило на форумов,мора да биде почитувано во спротивно ке следи соодветна казна!

Секаков вид на рекламирање: рекламирање на друг форум, сајт, сервер и се останато без дозвола од администраторот на www.uw-team.macedonianforum.net
- Употребување на вулгарни зборови, пцуење и невкусни навреди
- Навреди од верска, национална, политичка, навивачка и друга побуда
- Забрането е секаков вид на СПАМ и ФЛОДАЊЕ. Во овој случај Модераторите имаат право да го избришат постот и да пратам ПМ со опомена за суспензија
- Забрането е навредување на членовите. Сите несогласувања може по ПМ да си ги решите
- Забрането е заканување, вреѓање на членовите
Вратете се на почетокот Go down
http://uw-team.macedonianforum.net
 
Правила
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Urban Wikingz :: Правила :: Правила на форумот-
Отиди до: